Ślady na Szosie III – 27.01.2019

Zapisz się!

Zapraszamy serdecznie na trzecią edycję Śladów na Szosie, drugą rundę Zimowej Ligi KiP 2018/2019. Jest to impreza turystyczno-nawigacyjna dla miłośników motoryzacji i dobrej zabawy. Rajd będzie zawierał elementy motopodchodów oraz wątki kryminalne. Czym są motopodchody? To sposób opisu trasy w którym podajemy wam jedynie punkty do których musicie dojechać, a trasę wybieracie sami. W punktach rozwiązujecie zadania, albo wykonujecie małe zagadnienia nawigacyjne. Żeby wiedzieć gdzie pojechać warto mieć ze sobą sprzęt nawigacyjny typu mapa, plan, gps albo po prostu telefon z mapami Google 😉

Start rajdu odbędzie się na parkingu widniejącym w mapach google pod wdzięczną nazwą „Parking przy cmentarzu”, który znajduje się w Warszawie, przy ul. Ryżowej 27 – współrzędne GPS: 52.196608, 20.9117. Ze względu na charakterystykę rajdu trasa będzie miała około 70 kilometrów i poprowadzi nas poza Warszawę. Na mecie zorganizowane zostanie ognisko. My jako organizatorzy rozpalimy ogień, zapewnimy drewno, pieczywo, keczup, musztardę i talerzyki. To co chcecie upiec i zjeść (zapewne kiełbasę) oraz patyki będziecie musieli zorganizować we własnym zakresie.

Załogi zostaną podzielone na dwie klasy – turystyczną oraz nawigacyjną. Ta pierwsza poza elementem motopodchodów będzie zawierała proste, strzałkowe i opisowe elementy klasycznego itinerera. Zawodnicy jadący w klasie nawigacyjnej mogą spodziewać się (poza motopodchodami), trudniejszych zagadnień nawigacyjnych takich jak plany, choinki czy Constanse.

Do udziału w rajdzie dopuszczone zostaną wszystkie pojazdy mechaniczne bez względu na rok produkcji, ale oczywiście zachęcamy do przyjechania jak najciekawszymi wozami. Ze względu na kryminalną tematykę rajdu wybierzemy najlepszy wóz detektywistyczny.

Tak jak w latach poprzednich zachęcamy do zabrania ze sobą aparatów fotograficznych, gdyż organizujemy konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie z trasy rajdu. Zgłoszenia będzie można nadsyłać przez kolejne dwa tygodnie następujące po rajdzie (więc zdążycie wywołać kliszę), a zdjęcia które najbardziej nam się spodobają nagrodzimy Voucherami na nasz kolejny rajd.

Nagrody dla zwycięzców obydwu klas ufundowała firma Shiny Garage, produkująca kosmetyki i akcesoria detailingowe do samochodów.

Wpisowe na rajd wynosi 70zł za załogę przy płatności przelewem i 100zł przy płatności na starcie. Płatności przelewem przyjmujemy do czwartku 24.01.2018.

Zapisz się!

Przydatne linki:

Lista zgłoszeń

Wydarzenie Ślady na Szosie III na facebooku

Poradnik nawigacyjny KiP

Czym są rajdy turystyczno nawigacyjne?

Regulamin naszych rajdów

Wydarzenie facebookowe Zimowa Liga KiP:

Strona internetowa Zimowej Ligi KiP

Partnerzy:

Shiny garage