Ślady na Szosie 2

4.02.2018, odbyła się druga edycja rajdu Ślady na Szosie. Tym razem postanowiliśmy wprowadzić do zabawy wątek kryminalny. Cała trasa rajdu podążała śladami Mordercy Zabytków, tak więc uczestnicy mogli natrafić na wiele wrośniętych w ziemię i zapomnianych samochodów.

Pierwsza część trasy prowadziła z okolic EC Siekierki, aż pod ruiny dawnej papierni w Konstancinie Jeziornej. Druga część, która obfitowała w zagadnienia nawigacyjne prowadziła przez wymieniony już wcześniej Konstancin, Piaseczno, a także Zalesie Górne.

Na mecie, którą zorganizowaliśmy w ośrodku turystyczno – rekreacyjnym Zimne Doły, można było ogrzać się przy ognisku i upiec sobie kiełbaskę, albo coś innego.

Przyznaliśmy nagrody za 3 pierwsze miejsca w rajdzie. Całe podium wyzerowało karty drogowe (tym razem nazwane protokołami śledztwa), ale znaczące różnice w czasie przejazdu trasy nie pozostawiły wątpliwości. Zwycięzcami zostali Ci, których zwoje mózgowe pracowały najszybciej:

  1. Miejsce – Michał Paszek/Agnieszka Paszek – Skoda 120L 1988r
  2. Miejsce – Wojciech Mucha/Ewelina Furmanek – Maruti 800 1992r
  3. Miejsce – Maciej Kawka/Michał Shulz – Dacia Logan Express 2010r

Dodatkowo przygotowaliśmy nagrody za najlepszy wóz detektywistyczny (Michał Aleksandrowicz/Anna Talaga – Fiat 125p – 1974r), oraz za najlepsze zdjęcie z trasy rajdu (Piotr Mikołajczuk/Michał Pawłowski – za instalację artystyczną ze zdjęciami)

Rajd Ślady na Szosie 2 był drugą rundą Zimowej Ligi KiP. Kolejną i Ostatnią rundą będzie Rajd na żółtych Papierach, podczas którego rozdane zostaną również nagrody za całą Zimową Ligę KiP.

Poprawnie wypełniona karta drogowa

Pełne wyniki rajdu

Wyniki Zimowej Ligi KiP

Relacje:

Basisty za Kierownicą

Miksu Wielokołowego

Notatki inspektora Mikołajczuka

Najlepsze zdjęcie z trasy rajdu Ślady na Szosie 2