Znowu Kampinos – III Królewski Rajd Pojazdów Zabytkowych

Okolice Kampinoskiego Parku Narodowego to teren w ostatnim czasie bardzo intensywnie eksploatowany rajdowo. Tutaj miał miejsce chociażby ostatni rajd Stada Baranów pt. Matka Siedzi z Tyłu, nasze zeszłoroczne Ślady na Szosie, oraz niezliczone rzesze innych rajdów turystycznych.

Z pewną dozą sceptycyzmu podchodziłem zatem do Królewskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, szczególnie że zeszłoroczna edycja, która zaprowadziła nas prawie pod Łódź, miała nieprzejezdny itinerer.

Okazało się jednak, że jest bardzo dobrze. Sekcja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Królewskiego połączyła siły z Sekcją Turystyki i Nawigacji, tworząc wspólny rajd, gdzie po jednym itinererze jechały zarówno załogi zabytkowe, jak i turystyczne. Poskutkowało to bardzo dobrym opisem trasy, która była w pełni przejezdna, oraz ciekawymi zadaniami. Rzadko spotykanym elementem był odcinek jazdy na regularność.

Pomimo trasy prowadzącej po uczęszczanych terenach, nie miało się wrażenia jechania znowu tego samego rajdu. Owszem, czasem rozpoznawaliśmy charakterystyczne miejsca z innych tras, ale nie stanowiło to większego problemu, szczególnie, że okolice Kampinosu są naprawdę malownicze.

Nasza załoga (ja i Maciek), jadąca BMW 518 zajęła 2. miejsce w klasie pre75, 3. miejsce w generalnej klasyfikacji zabytkowej i 5. miejsce w klasyfikacji turystycznej (byliśmy jedyną załogą zabytkową, która poprosiła o sklasyfikowanie nas również w turystyce).

Pełne wyniki można zobaczyć tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *