Rajd turystyczny Drive Cup w Spale. Mini Relacja

W miniony weekend (konkretnie w sobotę) w okolicach Spały, Tomaszowa Mazowieckiego, Inowłodza, Piotrkowa Trybunalskiego i innych miasteczek i miejscowości położonych w tym rejonie odbył się I rajd turystyczny Interia Drive Cup. My również tam byliśmy, ale jako obsługa dwóch punktów kontroli przejazdu. Z tego powodu nasza relacja nosi przydomek mini – nie widzieliśmy całości rajdu.

Trasa poprowadzona była śladami polskiej kinematografii, dzięki czemu uczestnicy mieli okazję zobaczyć miejsca, w których kręcono znane sceny ze znanych filmów. Poza tym jeden z punktów (akurat nasz) zlokalizowany był między zruinowanymi budynkami Wistomu, czyli dawnej fabryki sztucznego jedwabiu, która działała przez kilkadziesiąt lat, zapewniając pracę mieszkańcom okolicznych wiosek, oraz zatruwając tamtejsze powietrze, ziemię i wodę w Pilicy. Oprócz poznawania nowych miejsc, była również okazja do sprawdzenia swoich umiejętności kierowania pojazdem i rzucania papierowymi samolocikami. Jak widać, zupełna różnorodność. Z tego co udało nam się zaobserwować, wnioskujemy, że trasa była ciekawa, a liczne atrakcje podobały się uczestnikom.

Zakończenie rajdu odbyło się w klimatycznej Karczmie Spalskiej, gdzie zwycięzcy klas otrzymali puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów. Większość osób została w tamtejszym hotelu do niedzieli. Dzięki temu sobotni wieczór był doskonałą okazją do porozmawiania ze znajomymi i nieznajomymi uczestnikami imprezy.

Poniżej niewielka galeria zdjęć, które udało nam się zrobić pomiędzy nadjeżdżającymi załogami.

2 thoughts on “Rajd turystyczny Drive Cup w Spale. Mini Relacja”

  1. Kolejny ciekawy rajd, który mnie ominął 😛 A jak tam było z różnorodnością samochodów, też tak ładnie jak rok temu na Rajdzie Classicauto?

    1. Były Mercedesy, Porsche, Panda, T3, DS, Mustang, 125p, Fiat 600, Mazda RX-7. Jeżeli chodzi o kraje pochodzenia to różnorodnie, a jeżeli chodzi o wielkości aut, to głównie coupe i sedany średniej-wyższej klasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *