Klasyki nad Narwią

29.07.2017r. odbył się Festiwal Zabytkowej Motoryzacji w Pułtusku „Klasyki nad Narwią”. Imprezę zorganizowaliśmy we współpracy z Automobilklubem Polski i Miastem Pułtusk. Głównym elementem był zlot na najdłuższym w Europie rynku, który przyciągnął kilkaset pojazdów, a urozmaiceniem niezbyt trudny, choć trochę podchwytliwy, rajd turystyczny po malowniczych okolicach. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt samochodów, w tym także te przedwojenne. Na trasie na zawodników czekały różne zadania oraz próby sprawności kierowania pojazdem. Burmistrz miasta wręczył zwycięzcom nagrody oraz wybrał pojazd, który wygrał konkurs elegancji.

Na uczestników zlotu czekały liczne atrakcje, takie jak zwiedzanie miejscowych muzeów, rejsy gondolami, a także grochówka. Wszystko oczywiście bezpłatnie dla zgłoszonych uczestników Festiwalu.

Festiwal trwał cały dzień, ciekawe samochody przyjeżdżały i odjeżdżały, zaciekawieni goście przychodzili obejrzeć wystawione pojazdy. Na zakończenie odbyła się parada wszystkich pojazdów, które przejechały przez najpiększniejsze zakamarki Pułtuska.

Impreza została sfotografowana i opisana przez wiele osób. Relacje pojawiły się nawet w lokalnej telewizji. Część galerii i relacji podlinkowaliśmy poniżej. Więcej można znaleźć na facebooku wpisując w wyszukiwarkę hasło „Klasyki nad Narwią” – warto! 🙂

Relacja Stada Baranów

Fotoreportaż Stada Baranów

Galeria na fb Miasta Pułtusk

Galeria FotoDrift Team

Galeria i relacja Klasyki na celowniku

Galeria Dominik Gragajtys

TVP3 Warszawa

TV Mazovia

Audycja Youngtimer Mazovia

Relacja PZM

Galeria na stronie Automobilklubu Polski

 

Wydarzenie facebook

Wyniki rajdu