II Rajd KiP

10 Grudnia 2017 roku o godzinie 15 pod torem łyżwiarskim Stegny w Warszawie zebrało się około 35 załóg w samochodach starszych i nowszych, aby wziąć udział w II rajdzie KiP. Była to pierwsza eliminacja cyklu pt. „Zimowa Liga KiP”. Trasa prowadziła przez zakamarki starego Mokotowa, a także Ochoty, tak aby skończyć swój bieg nieopodal centrum handlowego Blue City. Na start wybraliśmy godzinę popołudniową, tak żeby załogi mogły doświadczyć trochę nocnej nawigacji.

Po drodze czekały na uczestników dwa punkty zabawowe, na jednym należało rozpoznawać nawierzchnie utwardzone, a drugim taksówki. Przy okazji tego drugiego można było zrobić sobie zdjęcie w scenerii opuszczonej stacji benzynowej MPT, z kogutem Taxi na dachu.

Przed wyruszeniem w trasę wręczyliśmy nagrody dla klasyka, który nie boi się zimy, oraz dla plastika z fantazją:

Pierwsze z wyróżnień zdobyła Łada 2102 z 1982r, którą przyjechał Jacek Witkowski. Nieoficjalne drugie miejsce w tej kategorii przyznaliśmy Fiatowi 125p „Tadzik” z 1974 roku, Michała Aleksandrowicza.

Drugą nagrodę specjalną otrzymała od nas wspaniała Honda Element Michała Klepki.

Gdybyśmy mieli nagrodę dla samochodu który podoba nam się najbardziej tak po prostu, to pewnie dalibyśmy ją Chevroletovi Caprice Wojtka Sokołowskiego. Pomruk V8 znacząco uprzyjemnił nam start rajdu.

W samych zmaganiach rajdowych na podium stanęły następujące załogi:

  1. Michał Aleksandrowicz/Anna Talaga, Fiat 125p „Tadzik”
  2. Paweł Starewicz/Rafał Stawarz, Fiat 126p 650E
  3. Wojtek Sokołowski/Kamil Pawłowski i cały samochód pasażerów, Chevrolet Caprice.

Wręczenie nagród odbyło się w lokalu o nazwie Pochwała Niekonsekwencji przy ul. Grójeckiej. Przy okazji przyznaliśmy jeszcze nagrodę (drewniany klocek) za najdłuższy dojazd na rajd załodze z Gdańska.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy na rajd przyjechali, zarówno z Warszawy jak i innych stron Polski. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy przyłożyli rękę do powstania tego rajdu, a w szczególności Maćkowi Zalewskiemu, Michałowi Reicherowi, Piotrkowi Mikołajczukowi, Michałowi Pawłowskiemu i jego Szwagrowi, a także Lesiowi, który pojawił się znikąd na mecie i pomógł nam w zbieraniu kart drogowych.

Poniżej kilka ważnych dokumentów:

karta_drogowa

Pełne wyniki

A także relacje zdjęciowe i nie tylko:

Basista za Kierownicą

Miks Wielokołowy

Spotkane na Ulicy

Poniżej jeszcze kilka zdjęć, niestety nie naszego autorstwa, bo nie mieliśmy czasu wyciągnąć aparatu. Autorami są Piotrek i Michał – zdjęcia z MPT, a także Jarek Michalski – Basista za kierownicą (zdjęcia z rozdania nagród)