Mleko modyfikowane dla najmłodszych dzieci

Nestle nan optipro jeden jest mlekiem modyfikowanym specjalnego przeznaczenia dla niemowląt od urodzenia do szóstego miesiąca życia. Jeśli karmienie piersią z jakichś przyczyn nie jest możliwe lub nie jest wystarczające wówczas z pomocą, przychodzą produkty Nestle w postaci mleka modyfikowanego. W zależności od potrzeb dziecka może być to jego główny pokarm lub stanowić tylko dodatek do głównego posiłku. Mleko modyfikowane nestle nan optipro zawiera wszystkie niezbędne prawem składniki, w tym również nienasycone kwasy tłuszczowe, a także komplet witamin i mikroelementów.

Czym jest Nestle nan optipro?

Mleko w proszku nestle nan optipro zostało przygotowane w specjalny sposób dla najmłodszych dzieci. Do produkcji użyto mleka krowiego, które przy użyciu nowoczesnej technologi zostało zmienione tak, aby spełnić wszystkie wymagania dojrzewającego dziecka. Karmienie noworodka, czy też niemowlaka mlekiem modyfikowanym jest niekiedy jedyną możliwością karmienia go, a zwłaszcza jeśli mama nie może karmić swojego dziecka piersią. Organizm noworodka nie jest w pełni rozwinięty i karmienie go mlekiem krowim mogłoby wyrządzić mu krzywdę. Dlatego na to zapotrzebowanie odpowiedzią jest mleko modyfikowane nestle nan optipro. Niedoścignionym wzorem do produkcji mleka w proszku jest mleko matki. W momencie produkcji mieszanki dla dziecka ulega zmianie mleko krowie tak, aby składem było w sposób maksymalny zbliżony do mleka matki. Mleko modyfikowane zostaje poddany specjalnej modyfikacji, by zaspokoić potrzeby naszego dziecka.

Istotne zmiany niezbędne do wytworzenia pełnowartościowego mleka dla dziecka

Do głównych zmian w mleku modyfikowanym należy zaliczyć zwiększenie zawartości witamin, cynku i żelaza. Kolejną znaczącą zmianą jest obniżenie zawartości potasu, sodu oraz chloru w mleku, a także zmiany w proporcji i ilości białek.