Czym jest mleko modyfikowane nestle nan optipro?

Mleko modyfikowane nestle nan optipro to specjalnie sporządzone mleko krowie, które jest odpowiednio zmienione tak, aby spełniało wszelkie potrzeby wciąż zmieniającego się organizmu dziecka. Podawanie dziecku mleka modyfikowanego jest niekiedy jedyną możliwością, by w sposób całkowity odżywić dziecko, gdy jego mama nie może go karmić piersią. Podawanie zwykłego mleka krowiego jest niebezpieczne dla dziecka, dlatego  nestle nan optipro został przystosowany do układu pokarmowego dziecka, aby był całkowicie bezpieczny. Bezpieczne mleko nestle nan optipro zostało przygotowane z myślą o wcześniakach oraz starszych dzieciach powyżej szóstego roku życia.

Czym właściwie jest mleko modyfikowane?

Mleko modyfikowane jest produktem wytwarzanym na bazie mleka krowiego. Wzorem dla mleka modyfikowanego nan optipro jest naturalne mleko matki. Podczas procesu produkcji mleka modyfikowanego jego mieszanki zmieniają skład krowiego mleka tak, aby był on najbardziej zbliżony pod kątem składników odżywczych do mleka matki. Wszystkie potrzeby żywieniowe dziecka zostają poddane specjalnej modyfikacji. Do najbardziej istotnych zmian w mleku modyfikowanym należy zaliczyć zwiększenie zawartości witamin, a także cynku i żelaza. Zmianie ulega również ilość białek i tłuszczów oraz zostaje obniżony poziom potasu, chloru oraz sodu. Podstawowe mleko modyfikowane zaleca się niemowlakom, które nie mają uczulenia na mleko krowie. W dzisiejszych czasach technologia umożliwia również produkcję mleka dla dzieci cierpiących na alergię. 

Dlaczego dzieciom niekarmionym piersią podaje się mleko modyfikowane?

Niemowlę szybko się rozwija i ma specyficzne potrzeby żywieniowe oraz nieustannie dojrzewający układ pokarmowy. Dlatego należy mu podawać pokarm odpowiedni dla małego organizmu jak nestle nan optipro. Mleko krowie ma mało witamin, żelaza i jest nieodpowiednie dla noworodka.